Обилните валежи през последните 24 часа доведоха до преливане на река Вучица и наводнения във Вировитичко-подравска област, в град Ораховица и околните общини, където са паднали почти 80 литра дъжд на квадратен метър, съобщи Хърватската телевизия, цитирана от БНТ.
Щабът за гражданска защита на град Ораховица е активиран, а на терена вече са служители на държавната фирма "Хърватски води", пожарникари, комунални служби и лодка на Пожарната служба в град Слатина, за евентуална евакуация. Наводнени са домакинства, затворени са няколко улици. Високи са водните нива на реките Вучица и Войловица.
В наводнените части на Вировитичко-подравска област проблемът е причинен от напоената с вода почва, която не може да поеме валежите и водата от двете реки. След град Ораховица, ситуацията става тревожна в село Лукавац близо до Слатина, където тази сутрин придошлите води затвориха пътя.
В Ораховица има наводнени къщи и дворове, каза за ХИНА Игор Андрович, областен управител на Вировитичко-подравска област. В района Зденци, в село Славонске баре, водата застрашава частни имоти, поради което всички експертни служби са на място и, подобно на Ораховица, се изграждат земни насипи.
Прочетете още
- 14:00 Портрет на загиналата в катастрофа Сияна се появи на скала край морето в Приморско СНИМКИ
- 15:04 Парче пица е в основата на нападението с нож над жена в Асеновград
- 16:00 Мъж от Якоруда: Това падна от небето и запали тревата! ВИДЕО+СНИМКИ
- 17:00 Софиянци: "Инвалид" мами хора в София, кара колело в свободното си време СНИМКА