Петима души, сред които и един полицай, бяха убити, а петима други – ранени, при стрелба в Източна Грузия. Тя била открита от бивш военен. След като стрелял от балкон на сграда, мъжът се самоубил, съобщиха властите в кавказката страна.
Трагедията се е разиграла в четвъртък вечерта в Сагарейо, градче с около 10 000 жители, на 50 км източно от столицата Тбилиси.
Според вътрешното министерство мъжът стрелял с автоматично оръжие от балкона на апартамент и убил четирима души в двора на жилищния блок, както и полицай, пристигнал на място. По данни на ведомството има и петима ранени, един от които – тежко.
"Пристигна екип от специалните сили, прикани го да се предаде. Той, разбира се, стреля отново", посочи вътрешният министър Вахтанг Гомелаури. По думите му екипът разбил вратата на апартамента и тогава заподозреният се самоубил с куршум в главата.
Мотивите на стрелеца засега са неизвестни. Според първоначалните данни извършителят, роден през 1974 г., е служил от 2006 до 2012 г. в грузинската армия и участвал в мисии в Афганистан.
Прочетете още
- 23:07 Пълно безумие в София: Младеж се вози ВЪРХУ движеща се кола насред булевард ВИДЕО
- 08:00 В зависимост от часа: Камион си играе с пешеходците в Казанлък СНИМКИ
- 22:27 Пътна полиция откри и глоби шофьорката, карала в насрещното в София
- 07:30 Една диня, шепа плодове и 15 минути: Летният десерт, който превзе социалните мрежи