Верижна катастрофа с участието на над 20 автомобила е станала тази сутрин в Букурещ. Поради материалните щети по част от автомобилите, собствениците им са били принудени да ги оставят на пътното платно съобщава телевизия Диджи 24.
Верижната катастрофа е станала на мост, покрит с лед заради пръскачки за напояване, намиращи се около пътя, разказаха шофьори, участвали в инцидента. Колите са се пързаляли като шейни. Едва след верижната катастрофа служители на компания "Пътища и мостове" разпръснаха сол по заледеното шосе, посочва телевизията.
"Катастрофа беше пълен хаос", каза един от шофьорите и обясни, че е опитал да спре, но не това е било невъзможно. "Влязох в мантинелата, за да не вляза в хората отпред", каза друг шофьор.
Някои от участниците в инцидента успяха да напуснат местопроизшествието с автомобилите си, но други имаха толкова много щети, че ги оставиха на пътя. Наложи се полицаи и пожарникари да ги избутват от мястото, за да освободят движението.
За щастие, при верижната катастрофа нямаше пострадали хора. Трафикът бе блокиран в продължение на три часа, посочва телевизионният канал.
Прочетете още
- 20:00 Не излизайте в отпуск!
- 15:00 Забранено изпреварване едва не уби няколко души край Пазарджик ВИДЕО
- 16:30 Катафалка и мъж като „зомби": Нов тревожен случай, свързван с фентанил, разтърси Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Колко трябва да си закъсал, за да откраднеш портмонето на дете? Майка издирва тази жена ВИДЕО