Украйна започна пълна евакуация на град Покровск. Хиляди цивилни бяха качени на влакове и автобуси. Покровск е в Донецка област. Преди войната имаше около 70 000 души население.
Руската армия напредва към града и Украйна разпореди евакуацията като мярка за спасяване на живота на цивилните.
Times: Украйна призна, че е използвала HIMARS в района на Курск ВИДЕО
Очаква се Покровск да последва съдбата на друг град с този размер Бахмут. Руската артилерия и авиация практически го унищожи в продължила няколко месеца кампания.
Другата прилика между двата града е, че са важни точки в отбраната на Украйна. В Покровск се пресичат няколко основни пътя в района. Този, който ги контролира, може по-добре да придвижва и снабдява армията си. Украйна има отбранителни линии около Покровск и изоставянето им ще представлява едно от по-значимите отстъпления в последните месеци.
Прочетете още
- 19:00 Грозна проява: Камера засне вандализъм пред медицински център във Варна ВИДЕО
- 18:06 "Стара река" погълна пешеходен мост и заля имоти в Пещера, затвориха пътя за Батак* ВИДЕО+СНИМКИ
- 20:00 Не иска пари, иска работа: бургазлии се опитват да вдигнат Краси от пейката
- 18:00 Шофьори спряха под мост, за да предпазят колите си от градушката в София ВИДЕО