Украинският президент Володимир Зеленски снощи заяви, че Русия е демонстрирала „абсолютен цинизъм“, като е предложила прекратяване на огъня, а след това е извършила атаки с дронове и ракети срещу страната му.
Зеленски каза, че петима души са били убити, а десетки са били ранени при руски атаки, които са били насочени основно срещу енергийната инфраструктура в Украйна.
„Русия би могла да прекрати огъня във всеки момент и това би сложило край на войната и на нашите отговори. Необходим е мир и за постигането му са необходими истински стъпки. Украйна ще отвърне със същото“, написа той в Екс. „Абсолютен цинизъм е да се иска прекратяване на огъня, за да се организират пропагандни тържества, докато всекидневно се извършват подобни удари“, добави той.
В „Екс“ Зеленски каза освен това, че Украйна бързо увеличава "ударите със среден обсег" по Русия и че през април е нанесла два пъти повече такива удари спрямо март, съобщи БТА.
"През април имаше два пъти повече удари на разстояние от 20 и повече километра спрямо март и четири пъти повече спрямо февруари“, подчерта Зеленски.
Прочетете още
- 11:21 Кървавата баня в Угърчин: Разследват ревност, любовен триъгълник и връзка с бивш затворник СНИМКИ
- 09:00 Най-страшната битка за една майка: Спаси се бори да остане до детето си
- 09:35 Скандално! Прокуратурата в Пловдив отказа да разследва аферата с Ботев и Славия въпреки данните на МВР
- 11:00 Непознати примамвали деца с бонбони край училище, майка подаде сигнал в полицията