Президентът на Украйна Володимир Зеленски заяви във вечерното си видеообръщение към нацията, че въоръжени сили на страната са подложени на силен натиск в източната част на страната.
Обстановката около Покровск в Донецка област в частност е внимателно анализирана от военното ръководство, посочи той.
"Този район беше и продължава да бъде в центъра на руските атаки. Трябва да се направи всичко възможно за укрепване на украинските отбранителни позиции в региона", каза Зеленски.
Украинският лидер изрази "специална благодарност" на всички подразделения, които са атакували руските бази и логистика в окупираните територии, без да назовава конкретни подразделения.
"Окупаторът трябва да усети, че това е украинска земя", заяви Зеленски, цитиран от БТА.
По-рано украинските медии съобщиха за ракетна атака срещу военно летище в Крим, който бе анексиран от Русия от 2014 г., като се позоваха на военни източници в Киев. Към момента украинската страна не е предоставила подробности за атаката, посочва ДПА. Няма и коментари от руска страна.
Прочетете още
- 19:00 Грозна проява: Камера засне вандализъм пред медицински център във Варна ВИДЕО
- 18:06 "Стара река" погълна пешеходен мост и заля имоти в Пещера, затвориха пътя за Батак* ВИДЕО+СНИМКИ
- 20:00 Не иска пари, иска работа: бургазлии се опитват да вдигнат Краси от пейката
- 18:00 Шофьори спряха под мост, за да предпазят колите си от градушката в София ВИДЕО