Оставих целия си живот в Киев. Молим се да се върнем, но няма да бъде същото. Няма да простим. Това каза през сълзи Мила Парапан, избягала от Киев. В момента тя е с децата си в с. Попелня, Житомирска област. Преди войната е била юрист.
Разрушиха живота ни, плаче тя.
Разказва, че докато са бягали от Киев пред тях са взривили мост. Вчера пък е бомбардиран мол в Киев и къщи близо до квартала, в който е живяла.
При бягство от Ирпин пък е убита нейна колежка.
Разказва за Мариупол, който на 90% е разбит. Там стрелят силно, няма връзка, там е голяма хуманитарна катастрофа, хората не могат да се евакуират, казва Мила Парапан пред БНТ.
Украйна живееше мирно до 2014 г, а сега ще бъде разбита страна, каза тя. Не се надява войната да свърши скоро.
Прочетете още
- 17:15 "Още не е изстинал асфалтът и вече има коли върху него": Столичани "сефтосаха" новичък тротоар СНИМКИ
- 17:40 Нов инцидент на АМ „Тракия": Микробус скъса мантинелата и се обърна в канавка СНИМКИ
- 15:35 Спецакция в Пловдивско! Разбиха наркооранжерия, спипаха баща и син СНИМКИ
- 14:01 СДВР започна проверка по сигналите на бащата на Сияна за заплахи и следене

