Двама членове на испанската Гражданска гвардия загинаха, след като бяха блъснати от лодка за трафик на наркотици в пристанището Барбате, недалеч от югозападния град Кадис.
Имало е нощно преследване в пристанището между две или три малки, много бързи лодки, които лавират между вълни, причинени от пристигащи и заминаващи плавателни съдове.
Обединената асоциация на гражданските гвардейци, „осъди трагичните събития" в социалната мрежа „Екс" и поиска „задълбочено вътрешно разследване".
В залива на Кадис испански митнически агенти или правоприлагащи органи редовно конфискуват наркотици.
Испания е един от маршрутите за внос на наркотици в Европа, а автономната област Андалусия, поради близостта си до Мароко, където се произвежда смолата от канабис, е една от входните точки за наркотици на континента.
Прочетете още
- 17:06 Отцепиха главната улица в Пловдив СНИМКИ
- 18:00 Кражба без капка съвест: Мъж обра баща с дете и тръгна да тегли пари СНИМКИ
- 19:15 Доброволци от "Браво Пловдив" ремонтираха компрометиран участък до кампуса на ПУ СНИМКИ
- 19:00 Такси блъсна дете в Русе и избяга – ММА боец заплаши с протести, ако шофьорът не бъде открит