След ден, Великобритания ще се превърне в първата държава, напуснала Европейския съюз.
Исторически момент, който премиерът на страната Борис Джонсън смята да отбележи по специален начин: на тъмните стени на резиденцията му на "Даунинг стрийт" 10 ще бъде прожектирано отброяване на секундите до излизането на страната от Общността. На пилоните около парламента ще бъде издигнат британският флаг. Специални монети с надписа "Мир, благоденствие и приятелство с всички нации" ще влязат в обръщение.
Двама от британците, които ще съпреживеят този момент в директна близост до сградите на властта в Лондон, са Емили Хюъртсън и Стивън Брей. Двама британци на двата полюса - тя подкрепя Брекзит, той е срещу него. Единственото, което ги обединява, е страстта по темата. В новогодишната си реч премиерът Джонсън призова нацията да се обедини и да гледа напред, но Хюъртсън и Брей символизират тъкмо обратното - разделението в Обединеното кралство и раната, отворена от Брекзит, която няма да заздравее бързо.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО