Кметът на град Гостомел северозападно от Киев, където се намира военна база, е убит от руската армия. Това съобщи днес кметството на града - на 12-я ден от нахлуването в Украйна, предаде Франс прес.
Юрий Илич Прилипко загина, докато раздаваше хляб и лекарства на болни и полагаше грижи за ранени, се казва в комюнике на общината във "Фейсбук".
Никой не го бе задължил да се изправя срещу вражеските куршуми. Той би могъл да се скрие в някое мазе като стотици други (. . .) Но бе взел своето решение", добавя управата в документа, описвайки част от живота и дейността му след нападението на Русия.
"Той загина за общината, загина за Гостомел, загина като герой. Вечна му памет и благодарност от нас", заключава кметството.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив