Директорът на Британския музей в Лондон подаде оставка, след като призна неуспех във вътрешното разследване за изчезването на предмети, предава Ройтерс.
„През последните дни проверявам в детайли случилото се около кражбата от музея. Вижда се, че Британският музей не реагира така, както трябваше“, посочва директорът, който веднага освобождава поста, предаде bTV.
От музея обявиха, че служител е бил освободен, след изчезването на предмети, включително златни бижута и скъпоценни камъни на хиляди години.
Спецакция! ГДБОП откри голям брой антики