България ще евакуира 40 бесарабски българи от Молдова с правителствения самолет, информира NOVA.
Утре външният ни министър Теодора Генчовска отива на посещение в Кишинев, за да разговарят с правителството. На връщане ще вземат бесарабските българи, които са изявили желание.
Вече 15-и ден: 18 български моряци са блокирани на кораб в Мариупол
"Продължаваме да евакуираме все още българи и граждани на Република България, които искат да бъдат евакуирани", добави Теодора Генчовска след среща с посланика на България в Украйна Костадин Коджабашев и генералния ни консул в Одеса Светослав Иванов.
Министър Генчовска подчерта, че до този момент около 1000 български граждани са евакуирани от страната от началото на военния конфликт, които са почти 100% от постоянно и временно пребиваващите там.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив