Швейцария отчете най-високата температура, измервана някога през юни. В северния град Бюл термометрите показаха 38,8 градуса.
Така беше подобрен рекордът от 38 градуса, поставен в същия град само ден по-рано. Според националната метеорологична служба това е и най-високата температура, измервана там от началото на наблюденията през 1897 г.
Метеоролозите предупреждават, че жегата няма да отслабне. Очаква се температурите да достигнат до 39 градуса, а в Базел – дори до 40. Ако това се случи, ще бъде поставен нов температурен рекорд за северната част на Алпите в Швейцария.