В центъра на град Гьотеборг на западния бряг на Швеция е взривена жилищна сграда. В резултат на инцидента най-малко 23-ма души са ранени, а около 100 са евакуирани.
Според полицията в Гьотеборг алармата за взрива в жилищна сграда е получена в 04:48 часа местно време. Съобщава се за възможно възникване на пожар, дим в няколко стълбищни клетки. Спешни служби, полиция и медицинска помощ са отишли на мястото на инцидента.
Според шведското радио в резултат на инцидента петима души са изпратени в болница с линейка, а 18 души - с автобус. В сградата се разраства пожар. Три входа са под дима, както и гараж.
Органите на реда започнаха предварително разследване, но все още не разкриват възможните причини за инцидента.
Очаквайте подробности!
Превод: GlasNews.bg
Прочетете още
- 15:00 Мъж наднича в частен имот в софийско село, камера го засне СНИМКИ
- 16:00 "Върни ги, не ги обричай на смърт": Мъж задигна клетка с четири малки котета в Бургас ВИДЕО
- 14:30 Схема в Дупница: Подават ти лист за „дарение", после портфейлът ти изчезва СНИМКИ
- 17:00 България гори, Бай Ганьо пуши: Фасът пак лети през прозореца