Голям пожар избухна днес в луксозен пентхаус в централния московски квартал Хамовники. Пожарът е възникнал в жилищния комплекс Roma Rossa, проектиран и обзаведен от награждавания италиански архитект Пиеро Лисони, съобщават медии.
Министерството на извънредните ситуации на Русия съобщи, че е получен сигнал за пожар в шестетажната сграда – все още в процес на строеж – около 13:00 ч. московско време. На място са изпратени 70 огнеборци, които са успели да овладеят огъня в рамките на час и напълно да го загасят малко след това.
Пожарът е избухнал по време на довършителни работи на последния етаж и се е разпространил върху площ от 150 квадратни метра, съобщава Telegram каналът Ostorozhno Moskva, позовавайки се на източници от службите за извънредни ситуации.
Превод: GlasNews.bg
Прочетете още
- 16:15 Ужасът край Мездрея: Обявиха кога изпращат Елеонора и дядо ѝ, загинали при фаталната катастрофа
- 18:58 Меле на кръговото до SPS в Пловдив: линейка откара пострадал, зверска тапа СНИМКИ
- 15:18 Избухна голям пожар в Русе! Черен дим се издига над града СНИМКИ
- 12:15 Масов бой в Асеновград! Има много ранени, задържани са шестима