Администрацията на руските окупационни сили в украинската Херсонска област призова днес населението да обмени спестяванията си в рубли, предаде ДПА.
Плащания в украинската национална валута гривня няма да се приемат от 1 януари, заяви във видео в Телеграм назначеният от Москва ръководител на проруската администрация на Херсонска област Владимир Салдо.
Като причина той посочи обезценяването на украинската валута заради икономическите проблеми на страната, като подчерта, че гривнята "се превръща в хартия".
Столицата на областта Херсон и други градове бяха върнати под украински контрол. Въпреки това голяма част от областта остава окупирана от руските войски.
Решението за въвеждане на рублата беше обявено през октомври като част от анексирането на Херсонска област.
Гривнaта загуби около 50 процента от стойността си спрямо долара след началото на войната. В другите анексирани области - Луганска и Донецка, рублата вече е официална валута.
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 11:00 "Ако Емрах кихне, става новина": Тони Стораро изригна след нарушението на сина си в Созопол
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 14:00 Случаят „Балогун" показва колко тънка е границата между футбола и властта