"Израелският премиер Нетаняху протака прекратяването на войната в Газа по политически причини“. Това заяви президентът на САЩ Джо Байдън в интервю за списание Time.
Коментарите в интервюто от 28 май са направени няколко дни преди Байдън да представи подробно предложение за прекратяване на огъня в Газа.
Запитан дали смята, че Нетаняху удължава войната по свои собствени политически причини, американският президент отговори: "Има всички основания хората да си направят това заключение."
„Не е сигурно дали израелските сили са извършили военни престъпления в Газа“, подчерта Байдън.
Той отхвърли твърденията, че Израел използва гладуването на цивилни граждани като метод за водене на война.
Американският държавен глава заяви, че е предупредил Израел да не прави същата грешка, която САЩ направиха след атентатите от 11 септември 2001 г. и която доведе до "безкрайни войни".
Говорителят на израелското правителство Давид Менцер каза, че е "извън дипломатическите норми“ Байдън да прави такива коментари за Нетаняху.
Прочетете още
- 17:14 Пътят му е един, причината - загадка: Мълчаливият монах край Бачково ВИДЕО
- 18:00 10 минути между паниката и надеждата: Един забравен куфар превърна непознати в съюзници
- 16:00 Шофьор предупреди за съмнителна схема на пътя Видин-Монтана
- 18:33 Екшън с ТИР-ове на „Тракия": Единият изпреварва 1,5 км, другият вади подкуп ВИДЕО