„Пандемията от коронавирус ще бъде спряна едва след две години и половина”. Това заяви основателят на Microsoft Бил Гейтс в интервю за Wired.
„Това не е Първата или Втората световна война, но мащабът на негативните сътресения за цялата система е сравним", каза той.
Гейтс вярва, че „богатият свят" ще може да се справи с инфекцията около година по-рано от останалите. Той изрази съжаление, че пандемията значително забави напредъка в намирането на лекарства за борба с маларията, полиомиелита и ХИВ.
Според Световната здравна организация броят на пациентите с COVID-19 в световен мащаб е надхвърлил 19,7 милиона. Повече от 728 хиляди станаха жертви на пандемията.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол