Коледна снимка с оръжия предизвика вълна от гняв и недоволство в САЩ. Конгресменът от партията на републиканците Кентъки Томас Маси, публикува в Тwitter фотография със семейството си, на която всеки от тях държи оръжие, фонът е коледна елха, а посланието - "Весела Коледа! Дядо Коледа донеси патрони!".
Това се случи само дни след като 15-годишен ученик откри стрелба в гимназия в щата Мичиган и уби четирима тийнейджъри, рани още шест и един преподавател, припомня БНТ.
Проява на изключително лош вкус - така определиха случилото се повечето от потребителите в Тwitter. Маси беше критикуван както от свои съпартийци, така и от представители на Демократичната партия. Имаше обаче и потребители, които приветстваха коледното послание.
В САЩ притежанието на оръжие е част от разбирането за лична свобода и в много щати закупуването му е твърде лесно, но в обществото обаче се надига все по-голямо желание свободната търговия да бъде ограничена.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол