Според журналисти от Süddeutsche Zeitung на фона на конфликта в Украйна НАТО заплашва Русия с учения в Балтийско море под егидата на Германия.
Главнокомандващият ВМС на Германия вицеадмирал Ян Кристиан Каак заяви, че по този начин властите и партньорите на страната искат да предадат на Русия „ясен сигнал за бдителност“.
Според автора на материала сега най-важните пътища за доставки на НАТО към балтийските страни и Финландия минават по море, така че осигуряването на сигурността на морските пътища излиза на преден план.
Според автора на материала е лесно да се пробие сухопътният коридор между Литва и Полша, тъй като тази територия е дълга само 65 километра и се намира между Калининград и Беларус.
Прочетете още
- 17:00 След отказ в Германия: Лекари от болница „Селена" запазиха матката на пациентка с 15 миоми
- 23:00 Дневен хороскоп за 27 април: Стрелци, романтиката ще бъде навсякъде около вас!
- 20:01 Дами аварираха на път в Пловдив, полицаи не разочароваха СНИМКИ
- 08:00 Вкусът на дълголетието: РЕЦЕПТА за супа, която си струва да опитате