Хората от близкото обкръжение на президента на САЩ Доналд Тръмп са го е посъветвали да не се обажда на Владимир Путин, докато руският президент не се ангажира с пълно прекратяване на огъня в Украйна, съобщи „Ен Би Си Нюз“, позовавайки се на представители на администрацията.
В репортажа се добавя, че служител е предупредил, че е възможно Тръмп внезапно да реши, че иска да разговаря с Путин.
В неделя Тръмп заяви пред „Ен Би Си Нюз“, че планира да разговаря с Путин тази седмица.
Междувременно президентът на САЩ опроверга появилата се в медиите информация, че крайнодясната активистка Лора Лумър го е убедила да уволни няколко членове на неговия Съвет за национална сигурност, предаде ДПА.
Според Си Ен Ен и други американски медии по време на среща с Тръмп Лумър е обвинила служителите, че не са достатъчно лоялни към президента. Вестник „Ню Йорк Таймс“ съобщи, че шестима висши служители на Съвета за национална сигурност са били уволнени, а други са били преназначени. Според медиите по време на 30-минутната среща Лумър разкритикувала служителите пред Тръмп и съветника по въпросите на националната сигурност Майк Уолц. На срещата присъствал и вицепрезидентът Джей Ди Ванс.
Тръмп обаче отрече Лумър да има нещо общо с уволненията, но призна, че тя е предложила имена за потенциални назначения по време на срещата им.
Говорейки пред репортери напът за Флорида, той я нарече „много добър патриот“ и „силен човек“.
Той добави, че тя прави „препоръки за неща и хора“ и обикновено е конструктивна. Но на въпрос дали е участвала в кадровите решения, Тръмп отговори: „Не“.
Лумър е известна с разпространяването на конспиративни теории, като например, че ислямистките атаки в Ню Йорк и Вашингтон на 11 септември 2001 г. са били организирани от американските власти, отбелязва ДПА.
Прочетете още
- 09:00 Двама мъже отказаха, за да не изпуснат рейса. 16-годишно момче спря за човек в беда
- 22:00 Тревожна гледка в София: Мъж в "зомби" поза се клатушка на улица ВИДЕО
- 10:00 Пернати дами на разходка в „Западен парк", едната се качи и върху кола
- 08:00 "Блато" в центъра на Леденик: Постоянен теч и жабурняк тормозят великотърновското село