Ако Украйна се сдобие с далекобойни ракети „Томахоук“, нейната цел номер едно ще бъде съоръжение за производство на ракети в Русия, в което се твърди, че работят „20 000 севернокорейци“, заяви пенсионираният американски генерал Джак Кийн по Fox News .
„Това ще бъде първата цел“, каза Кийн.
Военният обаче не уточни за кое конкретно предприятие говори.
Кийн заяви, че ракетите ще бъдат насочени изключително към военни обекти в Русия. Той обясни, че Киев не атакува цивилни цели на вражеска територия.
Според него Владимир Путин сега води същата политика спрямо американския президент Тръмп, каквато е водил спрямо предишния ръководител на Белия дом. Кийн смята, че отношенията се изграждат по същия модел: Русия заплашва с ескалация, ако САЩ предприемат определени стъпки. Всичко това, според Кийн, не е нищо повече от „блъф“.
По-рано украинското издание Kyiv Post писа, че американският лидер е близо до вземането на „историческо решение“ за доставка на „Томахоуки“ на Киев.
Авторите на публикацията отбелязват, че причината за тази стъпка са „последните разрушителни атаки на Русия срещу енергийната система на Украйна“.
Прочетете още
- 16:23 Разкриха как полицаи са помогнали за спасяването на бебе в критично състояние в Пловдив СНИМКИ+ВИДЕО
- 18:30 Трима по петите на жена в „Слатина": Тя ги усети и успя да затвори входа СНИМКИ
- 16:03 "Фокусник" с банкноти обикаля в София - подменя 50 евро с 10 пред касиерите СНИМКА
- 19:00 Къде бяха снощи децата ви?: Жена твърди, че „локали" на 13-16 години търсели бой из София