Администрацията на президента на САЩ Доналд Тръмп депортира около 100 иранци от страната.
Иранците са били качени в самолет, нает от американските власти, който е излетял от американския щат Луизиана вчера вечерта местно време. Той ще пристигне в Иран по-късно днес, като се очаква пътят му да премине през Катар.
Подробности за иранците, които са депортирани, не се съобщават. Не се уточнява и какви са били техните мотиви да поискат да имигрират в САЩ.
Засега администрацията на Тръмп не е коментирала информацията на двете медии.
Малко след това обаче Техеран обяви, че САЩ експулсират 120 иранци от страната тази седмица в рамките на антиимигрантската политика, водена от президента Тръмп, съобщи БТА.
"120 души трябва да бъдат експулсирани и да се върнат в страната в идните два дни“, заяви Хосеин Нусхабади, представител на отдела по консулски въпроси към иранското външно министерство. "Американските имиграционни служби решиха да експулсират около 400 иранци, които се намират сега в САЩ и които са влезли в по-голямата си част там незаконно“, допълни той.
Прочетете още
- 16:23 Разкриха как полицаи са помогнали за спасяването на бебе в критично състояние в Пловдив СНИМКИ+ВИДЕО
- 18:30 Трима по петите на жена в „Слатина": Тя ги усети и успя да затвори входа СНИМКИ
- 16:03 "Фокусник" с банкноти обикаля в София - подменя 50 евро с 10 пред касиерите СНИМКА
- 19:00 Къде бяха снощи децата ви?: Жена твърди, че „локали" на 13-16 години търсели бой из София