Доналд Тръмп-младши, най-големият син на американския президент, ще посети Румъния на 28 април. Поводът за визитата е участие в събитие, посветено на бизнес средата, съобщават местни медии, позовавайки се на информация от организаторите. Отбелязва се, че той няма предвидени срещи с румънски политици.
Посещението се провежда само седмица преди първия тур на президентските избори в Румъния, насрочен за 4 май. Според информация на медията G4Media, визитата е част от обиколка на Доналд Тръмп-младши в Източна Европа, която включва и Чехия, Словакия, Унгария, Сърбия и България.
Припомня се, че през декември миналата година Тръмп-младши остро критикува решението на Конституционния съд на Румъния да анулира първия тур на президентските избори, наричайки го „поредния Сорос-марксистки опит за манипулиране на резултата“.
В началото на март тази година независимият кандидат Виктор Понта публикува в социалните мрежи снимка с Доналд Тръмп-младши.
Прочетете още
- 09:00 Двама мъже отказаха, за да не изпуснат рейса. 16-годишно момче спря за човек в беда
- 22:00 Тревожна гледка в София: Мъж в "зомби" поза се клатушка на улица ВИДЕО
- 10:00 Пернати дами на разходка в „Западен парк", едната се качи и върху кола
- 08:00 "Блато" в центъра на Леденик: Постоянен теч и жабурняк тормозят великотърновското село