Президентът на САЩ Доналд Тръмп ще проведе телефонен разговор с руския президент Владимир Путин в четвъртък, за да обсъдят конфликта в Украйна, съобщава Axios, позовавайки се на източник, запознат с въпроса.
Ключовото значение на този разговор се крие във времето му: той ще се проведе само ден преди Тръмп да бъде домакин на Володимир Зеленски в Белия дом.
Както отбелязва изданието, основната тема на предстоящата среща между Тръмп и Зеленски е възможността за прехвърляне на далекобойни ракети „Томахоук“ на Украйна.
Тръмп по-рано заяви, че ще предложи на Русия или преговори за Украйна, или доставка на американски ракети „Томахоук“ на Киев.
Белият дом все още не е направил официални коментари относно предстоящия разговор между двамата лидери.
ОБНОВЕНА:
Започнаха телефонниТЕ разговори между руския и американския президент Владимир Путин и Доналд Тръмп, съобщава CBS, позовавайки се на служител на Белия дом.
Същата информация беше потвърдена и от Reuters.