В Австрия пандемията от коронавирус е обявена за приключила за напълно ваксинираните граждани. Това съобщи канцлерът Себастиан Курц. Той уточни, че краят на пандемията не означава изчезването на коронавирус, който се очаква да остане в населението с години.
Курц от телевизионния екран обеща на ваксинираните сънародници, че няма да има нови блокировки за тях. В същото време канцлерът призна, че тези, които решат да не се ваксинират, трябва да бъдат подготвени за ограничения в ежедневието.
Австрийският канцлер се противопоставя на задължителните ваксинации. Той се обърна към населението на фона на нарастващите случаи на коронавирус. Армията от заразени се увеличава от средата на август, но Австрия все още не е достигнала пиковите нива от ноември 2020 г. и април тази година.
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 15:33 Година и три месеца след сигнала: Дърво само отметна задачата на общината СНИМКИ
- 16:00 Двама непознати се притекоха на помощ на дете в София
- 14:33 SpaceX изстреля мистериозна капсула: Никой не знае какво точно има на борда ВИДЕО