Председателят на иранския парламент намекна днес, че САЩ стоят зад нападенията в четвъртък срещу два кораба в Оманския залив, недалеч от Персийския, предаде Франс прес, като се позова на официалната иранска агенция ИРНА.
"Подозрителните действия срещу танкери в Оманския залив изглежда допълват икономическите санкции (на САЩ срещу Иран), тъй като (САЩ) не постигнаха нищо с тези санкции", заяви Али Лариджани в реч пред депутатите, цитирана от агенции ИРНА и ИСНА.
Според двете медии Лариджани е засилил този намек с изказването, че по време на Втората световна война САЩ "са стреляли по свои собствени кораби близо до японската територия, за да могат да оправдаят враждебността си" към Токио, тогавашен съюзник на нацистка Германия, пише БТА.
След като първоначално не участват в бойните действия, САЩ се включват във войната след изненадващата атака на японската авиация от 8 декември 1941 г. срещу американската база Пърл Харбър в Тихия океан, припомня АФП.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие