Израелските медии съобщават за ликвидирането на един от лидерите на терористичната групировка „Хамас“ - Айман Юнис.
Според съобщенията терористът е бил убит при въздушен удар в ивицата Газа. Тялото на екстремиста е намерено под руините на къщата му. Извършен е бил изключително прецизен удар.
Боевете в Израел с бойци на Хамас продължават- броят на убитите надхвърли 500
Израелските сили нанасят удари по позиции на „Хамас“ след вчерашното нападение на арабите. В Газа по последни данни са били убити 313 палестинци, а други 1990 са ранени. „Хамас“ от своя страна държи много израелски войници и цивилни като заложници.
Израел се опитва да установи пълен териториален контрол, но все още се водят ожесточени боеве. Проникването на бойци на „Хамас“ от няколко посоки е огромен провал за израелското разузнаване. Правителството на Нетаняху е изправено пред поредното си сериозно изпитание. Израел има може би най-големите и добре финансирани разузнавателни служби в Близкия изток. Той разполага с информатори и агенти както в палестинските групировки, така и в Ливан, Сирия и други държави. И това не е всичко: израелските служби са се доказали с прецизни операции, убивайки на различни места по света врагове на Израел след внимателно проследяване. Затова е учудващо, че Израел допусна подобно нападение.
Очаквайте подорбности!
Защо израелското разузнаване не успя да спре най-голямата атака на Хамас от ивицата Газа