Петима мъже в Китай обръснаха главите си и облякоха пачки, за да танцуват за видеоклип. Така те решиха да обявят набиране на средства за децата си, които се борят с рядък вид рак. Това видео, публикувано на страница, наречена „Родителите на пет малки супергерои“, достигна аудитория от 300 хиляди абонати.

„Обединяваме се, за да се борим с чудовището в името на нашите малки супергерои“, казаха те в описанието на видеото.

В кадъра родители танцуват на електронна музика, облечени в бели рокли. Техните деца (най-малкото е само на четири години, а най-голямото е на седем) се борят с невробластома, рядък рак, който прогресира бързо, има висока смъртност и е много труден за лечение, пише South China Morning Post.

Семействата живеят в селски райони, така че не могат сами да плащат за лечение. Един от родителите, Ли Джанбин, казва, че една доза от необходимите лекарства струва 8,2 хиляди долара, а за завършване на курса на лечение са необходими поне 15 дози.

Мъжете танцуваха в рокли и също обръснаха главите си, за да спасят децата си от болести, подробности за историятаЦял екран
Родители, облечени в бели рокли, за да спасят децата си Снимка: QQ.com

„Лекарите казаха, че нашите деца имат само около 20% шанс да оцелеят, но ние никога не се предаваме“, каза мъжът.

За да съберат средства, родителите започнали работа като куриери и строителни работници, като печелели само 280 долара на месец.

Те започнаха да се снимат как танцуват, облечени в изискани тоалети, за да поддържат интереса на зрителите. Тяхната отдаденост даде плод: някои клипове привлякоха до 20 хиляди потребители на мрежата. Общо приходите от излъчвания надхвърлят един милион юана, но общо трябва да съберат шест (825 хиляди долара). Те разделят средствата помежду си и ги насочват основно за лечението на дете, което се нуждае от спешна помощ.

Потребителите в Мрежата похвалиха мъжете за тяхната отдаденост и отчаяна борба за живота на децата.

  • „Знаейки, че усилията им може да не спасят децата, те все пак правят всичко по силите си. Тези родители са истински герои“, пише един от участниците в дискусията.
  • Друг добави: "Надявам се, че организациите, които подкрепят децата, могат да ги спасят. Пожелавам на децата пълно и бързо възстановяване!"