Танкове обикалят улиците в големите градове на Мианмар, където масовите протести срещу военния преврат в страната не стихват. Протестиращи и международни наблюдатели са притеснени, очаквайки ескалация на напрежението. На територията на страната са ограничени и комуникациите.
Посолствата на западни страни публикуваха изказване заедно с Европейския съюз, в което призовават властите да се „въздържат от насилие срещу протестиращите цивилни граждани“, предава БТВ. „Ние подкрепяме гражданите на Мианмар в желанието им демокрация, свобода и просперитет. Светът ви наблюдава“.
На територията на страната са ограничени всички интернет комуникации. По-рано от американското посолство в Мианмар предупредиха, че вероятно ще има телекомуникационни проблеми. И четирите големи телекомуникационни мрежи са недостъпни.
По-рано през деня военни бяха изпратени в големите електроцентрали в щата Качин. Според местни хора е възможно армията да прекъсне и електричеството.
По улиците на най-големия град в Мианмар – Янгон са пуснати танкове, които да следят за реда. Освен с протести, военните бяха посрещнати и от масово неподчинение. На места служители в ключови сектори отказаха да работят в знак на протест. В части от страната влаковете спряха да се движат.
Военните принудиха хората да се върнат обратно на работа, заплашвайки ги с насилие.
Прочетете още
- 16:43 Катастрофа затруднява движението в София, пристигна линейка СНИМКИ
- 18:00 14-годишно момче и 15-годишно момиче задигнаха автомобил във Варненско СНИМКА
- 17:00 Радостна вест за младата жена, издирвана в Бургаско СНИМКА
- 19:00 Тревата расте, проблемът също – кой ще излезе от храстите пръв: дете или кърлеж?