Мъж от Делхи, Индия, сподели интересна история за продукт, който е поръчал от AliExpress преди почти четири години, тоест дори преди пандемията от COVID-19. Потребител на популярния форум Reddit с псевдоним „aaffpp“ разказа тази история.

Базиран в Делхи техник на име Нитин Агарвал каза, че продукт, който е поръчал през 2019 г. от онлайн услуга за търговия на дребно, най-накрая му е доставен след четиригодишно чакане.

India Today отбелязва, че AliExpress е забранен в Индия. Въпреки това, до преди известно време това беше популярен сайт за индийските техници, главно защото тази популярна онлайн платформа продаваше евтина електроника. Някои устройства, които не бяха налични в страната, можеха да бъдат поръчани от Китай. Жител на Делхи сподели интересна история за продукт, който е поръчал от AliExpress преди почти четири години, тоест още преди пандемията от COVID-19. Мислеше, че никога няма да го получи, но пакетът пристигна, макар и четири години по-късно.

В публикация в Twitter Агарвал изрази изненадата си и призова другите да не губят надежда. Той спомена, че AliExpress вече е бил забранен в Индия, но той успял да направи покупката преди това.

„Никога не губете надежда! Поръчах това от Ali Express (вече забранено в Индия) през 2019 г. и пристигна днес“, пише мъжът.

Колетът от AliExpress пристигна след 4 години, колет, AliExpress, доставка, куриер, AliExpress забранен, социални мрежиЦял екран
Туитът на мъжа стана вирусен в социалните мрежи. Снимка: Reddit

Въпреки че Агарвал не разкрива подробности за продукта или причината за забавянето, неговата история служи като уникален пример за непредсказуемостта на онлайн пазаруването. Туитът на мъжа стана популярен в социалните мрежи и предизвика реакции от други потребители. Един от тях пише, че също е направил поръчка за нещо през 2019 г.

„Поръчах 2 артикула през 2019 г. през декември. Така че мога да се надявам, че ще бъдат доставени някой ден“, пише той.

India Today отбелязва, че през юни 2020 г. индийското правителство забрани AliExpress, както и 58 други китайски приложения, позовавайки се на опасения за сигурността.