Съветът на директорите на Alphabet се съгласи да изплати на бившия топ мениджър на "Гугъл" Амит Сингхал обезщетение от 45 млн. долара заради уволнението му през 2016 година, съобщава The New York Times.
По данни на изданието, Сингхал бил принуден да напусне компанията заради обвинения в сексуален тормоз.
Отбелязва се още, че от Alphabet ще изплатят сериозни компенсации и на още няколко високопоставени ръководители на „Гугъл”, които също са били освободени след обвинения в сексуален тормоз.
От компанията обаче не посочват официално точната причина за уволненията на топ мениджърите.
По-рано бе съобщено, че от „Гугъл” са променили подхода към обвиненията в сексуален тормоз към сътрудниците си.
Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 16:00 Нов скандален въпрос около трагедията на АМ „Тракия": Бащата на Сияна посочи вещото лице