Световната здравна организация призова днес богатите държави да преосмислят плановете за ваксиниране на децата и вместо това да даряват ваксини на програмата КОВАКС за по-бедните държави.
Генералният директор на СЗО Тедрос Аданом Гебрейесус каза също, че втората година от пандемията се очертава да бъде по-смъртоносна от първата, като Индия остава основен обект на тревога.
"Разбирам защо някои страни искат да ваксинират децата и тийнейджърите, но точно сега ги призовавам да премислят и вместо това да дарят ваксини на КОВАКС", каза той на видеоконферентна среща в Женева.
Индийският премиер Нарендра Моди днес алармира за бързо разпространение на коронавируса в обширните селски райони на Индия, след като по официални данни на властите броят на инфекциите надхвърли 24 милиона души, а починалите от заразата за трети пореден ден са над 4000 души.
От началото на пандемията броят на заразените с Ковид-19 по света надхвърли 160,71 милиона души, а на починалите достигна 3 477 379, според изчисления на Ройтерс.
Прочетете още
- 12:00 Такса "Евровизия" в Airbnb? Фен остана без резервация, след като домакинът поиска още 800€
- 11:00 "Няма такова безумие!": Разруха край спирка възмути столичани
- 10:01 Модерната алергология: Как да спрем да гадаем и да си върнем контрола над живота?
- 12:25 Спряха опашката за чудотворната икона в Бачково заради Йотова, десетки чакаха в 38-градусовата жега