Марк Дейвид Чапман – мъжът, който застреля легендарния музикант Джон Ленън през 1980 г. – за 14-и път получи отказ за условно освобождаване, съобщиха затворническите власти в щата Ню Йорк. 70-годишният Чапман се е явил пред комисията на 27 август, а решението е било публикувано онлайн наскоро.
Престъплението се случва на 8 декември 1980 г. пред дома на Ленън в Манхатън, когато той и съпругата му Йоко Оно се прибират. По-рано същия ден, Ленън подписва албум за Чапман – Double Fantasy. Малко след убийството, Чапман е арестуван, като е намерен да седи близо до местопрестъплението с копие от книгата "Спасителят в ръжта" на Дж. Д. Селинджър.
До момента протоколът от последното заседание на комисията не е публичен. В предишни изслушвания Чапман е заявявал съжаление, признавайки, че е извършил престъплението заради стремеж към слава.
В момента той излежава присъда от 20 години до доживот в затвора „Грийн Хейвън“ в северната част на щата Ню Йорк. Следващото разглеждане на молбата му за освобождаване ще бъде през февруари 2027 година.
Прочетете още
- 16:23 Разкриха как полицаи са помогнали за спасяването на бебе в критично състояние в Пловдив СНИМКИ+ВИДЕО
- 18:30 Трима по петите на жена в „Слатина": Тя ги усети и успя да затвори входа СНИМКИ
- 16:03 "Фокусник" с банкноти обикаля в София - подменя 50 евро с 10 пред касиерите СНИМКА
- 19:00 Къде бяха снощи децата ви?: Жена твърди, че „локали" на 13-16 години търсели бой из София