Инфарктна случка на пътя с участието на шофьори на ТИР и пикап предизвика оживени коментари в мрежата без неприлични епитети. Действието се развива недалеч от канадския град Летбридж.
Мъглата, между другото, не е толкова гъста, както при неотдавнашната касапница край Сандански. Видимеостта е най-малко 100-120 метра.
И със сигурност не мъглата е виновникът за извънредната ситуация, а невниманието на шофьора на пикапа, който излиза от второстепенен път на магистрала. Точно преди да стъпи на платното ѝ, вместо вежливо да изчака ТИР-а да мине, по някаква необяснима причина шофьорът на пикапа дава рязко газ.
В този момент десните му колела се подхлъзват по банкета, започва да криволичи и за да не се блъсне в стълбовете на оградата, рязко завърта волана наляво и излиза по средата на магистралата. А точно тук в третата лента лети огромния ТИР.
Забележителна е и реакцията на шофьора на камиона. Той не натиска паникьосан спирачката, нито пък тръгва да преви резки завои наляво или надясно. Леко забавя скоростта и пуска една лека усмивка, когато опасността от страшен сблъсък е отминала. Един от коментарите под видеото гласи: ако направят гвоздеи или двигатели с вътрешно горене от тези шофьори и износване няма да имат./auto.blitz.bg
Прочетете още
- 17:29 Хиляди посрещат Джиро д’Италия в София! Първи е французинът Пол Мание
- 17:00 Испания започна евакуацията на потенциално заразени пътници ВИДЕО
- 14:00 Стволовите клетки са на сигурно място: „Селена Целс" продължава работа без прекъсване
- 15:58 Тапа и нерви на „Скобелева майка": Катастрофа блокира един от най-натоварените изходи на Пловдив