"Европейският съюз не е признал талибаните, заяви днес председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и добави, че ЕС не води и политически разговори с ислямистите, седмица, след като те завзеха властта в Афганистан.
Ръководителката на изпълнителната власт на ЕС направи изявлението в Мадрид, след като посети приемен център за афганистански служители в институции на ЕС, евакуирани от Кабул.
Фон дер Лайен каза, че ще предложи увеличаване на 57-те милиона евро хуманитарна помощ, които Европейската комисия е отделила тази година за Афганистан. Председателят на ЕК подчерта, че помощта на ЕС е обвързана със спазването на човешките права, доброто отношение към малцинствата и зачитането на правата на момичетата и жените.
"Може да чуваме думите на талибаните, но ще ги преценяваме най-вече по делата и действията им", каза фон дер Лайен цитирана от novini.bg.
Тя обяви, че ЕК е готова да осигури финансиране на държавите от ЕС за подпомагане на настаняването на бежанци и планира да повдигне въпроса за настаняването на срещата на Г-7 идната седмица.
Прочетете още
- 22:18 Откриха труп на непълнолетно момиче в изоставена игрална зала в София СНИМКИ
- 20:35 Въоръжен грабеж в София: Маскирани с пистолет нахлуха в магазин, полиция отцепи цял квартал
- 21:24 Тежка катастрофа на Присовските завои: двама загинали, пътят затворен СНИМКИ
- 21:00 Известните българи, които станаха родители през 2025 г.
Дедо Пинто 18:32, 21.08.2021
МИЛА МОЯ УРСУЛА, НЕДЕЙ ДА ДРЪНКАШ, АМИ ВЪРВИ В ТАЛИБАНСТАН И ТАМ ВЪВОРЯВАЙ РЕД, ТСКА ВСЕКИ МОЖЕ КАТО ТЕБЕ ДА ВРЕВЯ ЩЯЛО И НЕЩЯЛО, ПРАВ ЛИ СЪМ ?