Турция разполага допълнителни сили по границата си със Сирия, предаде Ройтерс, като се позовава на информация на турската агенция ДХА.
По данни на ДХА около 100 военни коли са се насочили към границата.
Засилената военна активност се наблюдава броени дни след като турският президент Реджеп Тайип Ердоган обяви, че Турция ще отложи планираната военна операция срещу сирийските кюрдски милиции Сили за защита на народа (СЗН) в Северна Сирия. Ердоган направи изявлението, след като САЩ обявиха, че ще изтеглят войниците си от Сирия, отбелязва Ройтерс.
ДХА информира, че турският военен конвой, насочил се към граничния град Килис (окръг Хатай), включва танкове, гаубици, автобуси, превозващи командоси.
Част от военната техника и персоналът ще бъдат разположени по граничните постове, докато някои войници и военни коли са преминали в Сирия (през турския град Елбейли), съобщава агенцията.
Елбейли е разположен на 45 километра от северния сирийски град Манбидж, за който Анкара и Вашингтон имат големи разногласия.
Прочетете още
- 10:00 Урок, платен с болка: Най-дългите 70 метра в живота на Ивайло СНИМКИ
- 12:00 Секунди от катастрофа: Ауди наби умишлено спирачки пред кола с 4-годишно дете ВИДЕО
- 13:00 Кал и тиня от чешмите: Плевенчани се бунтуват срещу качеството на водата
- 13:30 Варненци вдигнаха полицията накрак заради затворено в кола животно ВИДЕО+СНИМКИ