В зоната на Чернобил е регистрирано превишение на контролните нива на радиация. Това се казва в съобщение във Facebook страницата на Държавната инспекция за ядрено регулиране на Украйна.
„Данните на автоматизираната система за радиационен мониторинг на зоната на изключване, които са достъпни онлайн, показват, че контролните нива на дозата гама лъчение (червени точки) са превишени значително“, се казва в доклада.
В същото време се отбелязва, че все още не е възможно да се установят причините за промяната на радиационния фон в зоната на изключване поради окупацията и битката на тази територия.
Припомняме, руските военни поеха контрола над територията на атомната електроцентрала в Чернобил . Тази информация беше потвърдена в коментар за UNIAN от Михаил Подоляк, съветник на ръководителя на кабинета на президента.
Има ли опасност радиоактивен прах да покрие цяла Европа?* ВИДЕО
Прочетете още
- 13:00 Иновативна ограда! Бетонираха дървета в София СНИМКИ
- 16:47 Катастрофата в Карловско: Зад волана на BMW-то е бил 18-годишен младеж СНИМКА
- 14:00 Месечен таро хороскоп за септември 2025: Какво вещаят картите за всяка зодия
- 12:00 Камион изпревари опасно в насрещното край Луковит. Открихте ли къде е иронията във ВИДЕО-то?
Дагестан 12:11, 25.02.2022
Путин беше победил НАТО, трябваше да си остави войски в Донецк и Луганск с които респектираше Украйна и Нато. Дори самите украинци смятаха да се откажат от членство в Нато. Сега се видя че Путин е откачалка, какво ще ни донесе и Господ не знае.
Почти
Си го схванал положението хах Oще малко ти остава и ще се разберем каквото искаме да кажем..