Има официална препоръка от Агенцията за национална сигурност на САЩ да изключвате и включвате смартфона си всяка седмица. За това пише The Sun.
Може да изглежда малко странно, но тази техника е предназначена да предотврати опасни шпионски атаки, които използват „временни“ файлове. Експертът по сигурността Дарън Гучионе обясни защо това е толкова важно.
Изключването на телефона ви веднъж седмично по същество му дава бързо „рестартиране“, за да се елиминират всички потенциални проблеми, които може да са се натрупали, докато работи, казва Дарън, главен изпълнителен директор на Keeper Security.
Телефоните, подобно на компютрите, изпълняват много приложения и процеси във фонов режим, което може да доведе до проблеми като ниска производителност, грешки или дори уязвимости в сигурността.
Когато устройството е изключено, то спира всички тези процеси, като затваря потенциални вратички, които киберпрестъпниците могат да се опитат да експлоатират и изчиства временни файлове, които може да съдържат чувствителна информация.
Въпреки че това няма да реши всички проблеми със сигурността, това е проста стъпка с малко усилия, която може да помогне за подобряване на производителността на вашия телефон и да затрудни някои видове атаки да проникнат в устройството ви и да получат достъп до чувствителни данни.
Няма гаранция, че изключването на вашия iPhone или Android ще поправи нещо, всъщност много хакове изобщо няма да бъдат засегнати, но все пак е полезна и препоръчителна практика, тъй като може да предотврати някои видове атаки.
Това не е цялостно решение, но в комбинация с други добри навици като редовно актуализиране на софтуера на телефона, изтриване на неизползвани приложения и файлове и използване на силни, уникални пароли за всички акаунти, може да помогне.
БЕЗОПАСНО ПРОСТРАНСТВО
Крис Хоук, защитник на поверителността на потребителите в Pixel Privacy, казва, че има по-добри начини да останете в безопасност.
„Въпреки че изключването на вашия iPhone или устройство с Android веднъж седмично няма да навреди на нищо, вероятно ще разреши само незначителни атаки „script kiddy“ срещу вашето устройство“, казва експертът.
„Междувременно зловреден софтуер или вируси ще стоят тихо в зоната за съхранение на вашето устройство, готови да се върнат на работа веднага щом устройството се върне онлайн“.
Той сподели четири различни навика, които трябва да придобиете.
„Поддържането на операционната система на вашето устройство и инсталираните приложения актуализирани до най-новата налична версия е по-добра защита срещу атаки“, казва Крис. Актуализациите обикновено включват корекции за сигурност и поверителност, предлагащи защита срещу известни опасности.
„Освен това никога не „зареждайте“ приложения на вашето устройство. Придържайте се към официалните магазини за приложения“.
Новите смартфони Honor ще се управляват с поглед
„Въпреки че понякога може да е неудобно, ако не използвате Bluetooth на вашето устройство, деактивирайте го, за да се предпазите от външни атаки“.
„Също така стойте далеч от обществени WIFI горещи точки. Ако трябва да използвате обществен WiFi, защитете се с VPN , който криптира вашата интернет връзка“.
Браян Хигинс, специалист по сигурността в Comparitech, твърди, че простото рестартиране на телефона няма да защити никого от повечето от заплахите, които в момента преобладават в екосистемите на Android или iOS. Но въпреки това няма нищо лошо в това.
Превод: GlasNews.bg
Прочетете още
- 12:00 След тежък сблъсък в София: Непознат баща помогна на майка с дете СНИМКА
- 17:00 Надраскана брутално кола изуми хората, каква ли е причината? СНИМКИ
- 16:00 Разбиха над десет коли във варненски квартал за една нощ СНИМКИ
- 14:00 Мъж и жена изпревариха водачка със 160 км/ч на "Тракия", за да спасят живота ѝ