Снимка: Pixabay
Смъртта на пациент в болница предизвика съмнение у близките за лекарска небрежност. Диабетик със спукана язва е починал от инфаркт в лечебно заведение във Варна.
Миналият четвъртък 68-годишният Тодор Тодоров е приет по спешност в болница „Света Анна” с кръвоизлив от язва. През почивните дни състоянието на мъжа се влошава, разказва семейството му.
„Не може ръководителят на клиниката или лекуващият лекар да не снемат анамнеза на болния и да разберат, че е с диабет, инсуинозависим, че три пъти на ден му се прави инсулин”, казва пред БТВ Янка Павлова, братовчедка на Тодор Тодоров.
От болницата отричат да има грешка в лечението. И изтъкват множеството заболявания на пациента. Интензивна инсулинова терапия е предприета в реанимацията. Но пациентът получава масивен инфаркт, довел до летален край 6 дни след постъпването в болница.
Семейството ще поиска проверка от Министерството на здравеопазването.
ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗГОТВЕНИЯ ОТ ГЕРБ ЗАКОН ЗА ЦЕНЗУРА НА МЕДИИТЕ В ИНТЕРНЕТ СПИРАМЕ ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПИСАНЕ НА КОМЕНТАРИ БЕЗ АВТОР В САЙТА!
ЗА ДА КОМЕНТИРАТЕ СТАТИЯТА, МОЛЯ, РЕГИСТРИРАЙТЕ СЕ ЗА СЕКУНДИ ТУК - https://petel.bg/registration.html
Прочетете още
- 20:00 Жителка на Хисаря: Безсъвестният човек, изхвърлил мизериите си, да дойде да си ги вземе обратно СНИМКИ
 - 19:00 Хванат, пуснат, пак краде – в Драгалевци престъпниците се връщат по-бързо от куриерите
 - 17:00 Диана Русинова алармира за „крайно некачествен ремонт" на републикански път СНИМКИ
 - 16:00 "Това е грехота": Коне свободно пасат на гробището в Самоков