От днес учениците във Варна и региона са в грипна ваканция, припомня Varna24.bg.
Вчера на извънредна среща Комисията за борба с грипа и респираторните заболявания във Варна взе решение да обяви грипна епидемия за Варна и областта, както и грипна ваканция за учениците.
Ваканцията е в сила от днес до 29 януари включително. Учениците ще тръгнат на училище на 30 януари, освен ако на следващото заседание на комисията на бъде гласувано ново удължаване. Тя ще се събере пак на 29 януари от 10,30 ч.
Прекратява се плановият прием и плановите операции във всички болници на територията на област Варна, прекратяват се и свижданията. Част от епидемичните мерки са и прекратяване на работата на детските и женските консултации, както и на профилактичните имунизации и реимунизации; да не се провеждат мероприятия с масов характер на територията на областта до 29 януари включително.
Прочетете още
- 12:00 Жена шофьор едва не блъсна майка с малко дете и бебе
- 13:00 Мъж отмъкна колело и го скри… за да не му го откраднат, докато търси плячка СНИМКИ
- 11:00 Дете на 1 годинка хвана лопата и метла - засрами кмета на Сопот СНИМКИ
- 10:00 Дървеници, мизерия, самота - така живее Марияна. Съседите почистиха ада, а държавата?