До 16 май в Музея на Възраждането варненци и гости на града ще могат да разгледат за първи път албум със семейни снимки на княз Александър Батенберг, съобщава Moreto.net. Тази семейна ценност е била подарена от д-р Анастасия Головина в далечната 1924 г.
Представянето е посветено на 140-годишнината от учредяването на Великото народно събрание и изборът на Батенберг за първи владетел, който да управлява България след Освобождението. Сред фотосите е и автограф на Княза, както и снимки на съпругата - актрисата Йохана Лойзингер и двете им деца, които носят български имена – Цвета и Крум-Асен.
ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗГОТВЕНИЯ ОТ ГЕРБ ЗАКОН ЗА ЦЕНЗУРА НА МЕДИИТЕ В ИНТЕРНЕТ СПИРАМЕ ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПИСАНЕ НА КОМЕНТАРИ БЕЗ АВТОР В САЙТА!
ЗА ДА КОМЕНТИРАТЕ СТАТИЯТА, МОЛЯ, РЕГИСТРИРАЙТЕ СЕ ЗА СЕКУНДИ ТУК - https://petel.bg/registration.html
Прочетете още
- 20:52 СДВР задържа трима с фалшиви евробанкноти в София СНИМКИ+ВИДЕО
- 20:02 Частен самолет се разби край Стейтсвил, има загинали ВИДЕО
- 19:00 Шофьор спука гума и повреди джанта заради опасна дупка
- 11:25 „Съществуват нерешени въпроси между София и Скопие": „Съединени българи" с отворено писмо до премиера Росен Желязков