Берое  започна с летящ старт новия сезон в Елитната група до 19 години. Пред около 150 зрители на спортна база "Берое" момчетата на Атанас Рибарски и Трифон Панев се наложиха с класическото 3:0 над новака в групата Царско село.

Попаденията бяха дело на Иван Георгиев и Христо Иванов през първото полувреме и на Мартин Маринов след почивката. Успехът на "зелено-белите" можеше да бъде и по-убедителен след като преди почивката тимът удари греда. Играчите на Берое създадоха няколко чисти положения и след почивката, но не успяха да ги реализират.

Домакините бяха категорично по-добрият тим на терена като сведоха до минимум опасностите пред собствената си врата. Старозагорци се понравиха на публиката и с добрите си изяви в средата на терена и в атака.

В следващия кръг Берое U19 гостува на Локомотив (Пловдив). Мачът е на 14.08 от 18.00 часа