Бум на респираторните инфекции у нас. Те засягат предимно малките деца. В момента най-честите симптомите са хрема и кашлица.
„С отстъпването на COVID-19, настъпват всички останали вируси. Те се завърнаха”, поясни д-р Сашка Порязова.
„През последния месец имаме случаи на усложнения при бебета. Те имат затруднено дишане, бронхите им са поразени и имат нужда от лечение в болница”, коментира д-р Кристина Петрова – педиатър прред Нова тв.
Грипът също настъпва, но по-бавно. Пикът му се очаква в края на февруари.
„Миналата година той се забави - беше март, сега – още няма епидемично разпространение, но има много грип в Румъния и Турция, ще дойде и у нас”, каза проф. Тодор Кантарджиев.
И макар че сега COVID-19 не е толкова силно разпространен, не трябва да го подценяваме, съветва професорът.
„В средата на януари очакваме увеличение на случаите на коронавирус. Няма да бъде много опасен, но ще е по-заразен”, поясни Кантарджиев.
Прочетете още
- 19:00 Любов, превърната в робство: Telegram, TikTok и сайтове за секс - новите оръжия на сводниците ВИДЕО
- 14:00 Емрах и синдромът „На мен ми е позволено"
- 17:00 Първо синя, после златна... Вода от чешмата шашна хората в Монтанско
- 18:00 Райски газ в изоставен строеж: Младежи превърнаха опасно място в сборен пункт