Около 2 милиона българи (37% от пълнолетните) са с наднормено тегло.
Това показват данни на "Тренд", представени по време на форум днес и цитирани от БТА. Близо 1/4 не смятат, че имат наднормено тегло. Опити за намаляване на теглото си са правили 45% от запитаните, като 35% отговарят, че са правили такива опити повече от четири пъти. От участниците в проучването 13% казват, че нямат наднормено тегло или затлъстяване.
При 57% от запитаните опитът за промяна в теглото не е довел до намаляването му. Всеки трети от участниците има високо ниво на холестерола, 23% - болки в ставите или остеоартрит, 16,5 - високо ниво на кръвната захар, 11% - напрежение, депресия или друго неразположение от психологично естество. Почти всеки трети - 28%, отговаря, че има деца с наднормено тегло.
Прочетете още
- 08:00 Агресия в Благоевград: Мъж нападна възрастна двойка, изрита пазарската им количка
- 09:29 Кошмар на „Хемус": Тир излетя в канавка, километрични тапи към София ВИДЕО
- 21:56 Буря удари наше село! Падна градушка с размер на орех СНИМКИ
- 09:00 "Децата ми се будят по 10 пъти": Варненец избухна срещу шумните мотористи