Учени от Университета на Източна Англия анализираха как се е развивала коронавирусната инфекция при възрастните хора и установиха, че при тях се наблюдават атипични симптоми на заболяването.
Изследването им е публикувано от портала medRxiv.
Наблюдавани са били домовете за възрастни хора в периода от 7 април до 29 юни. Установено е, че от 103 души с положителни тестове за коронавирус, само при 38% са установени стандартните симптоми на инфекцията.
При 54 души не е регистриран нито един признак на опасната болест, или те са започнали да се проявяват едва две седмици след заразяването, пише "Дарик".
Голяма част от заразените са чувствали отпадналост и недобре като цяло, което учените са отделили в категорията „атипични“ симптоми на COVID-19.
Прочетете още
- 17:53 Емрах Стораро пак в центъра на скандал: твърдят, че кара Porsche в пешеходната зона на Созопол
- 18:21 Тежка катастрофа на пътя Добрич - Варна: има ранени, сред които и деца
- 14:30 Пред GlasNews говори майката на изчезналата 11-годишна Наталия
- 21:00 Свали си панталона и тръгна към мен: Жена разказа за шокиращ инцидент на спирка в София