София-област е в грипна епидемия от четвъртък за една седмица - до 1 февруари, съобщават от Министерството на здравеопазването
Смолян удължава въведените противоепидемични мерки. Заради високите нива на заболеваемост те ще продължат не до 24-ти, а до 31 януари.
По-рано днес стана ясно, че и в Бургас обявяват грипна епидемия от четвъртък – 25 януари. Тя ще е в сила до края на месеца.
Така общият брой на областите, въвели временни мерки срещу разпространението на грип и остри респираторни заболявания (ОРЗ), става общо седем. От утре епидемия е в сила за област Плевен, а от 25 януари и за област Варна.
До 28 януари пък са в сила противоепидемичните мерки в Габрово и Пловдив.
Обявиха грипна епидемия и в Бургаско, ще почиват ли учениците?
Разкриха подробности за жестокото убийство на учителка в Бургас ВИДЕО
Прочетете още
- 02:05 Успех за България! Дара спечели "Евровизия"! СНИМКИ и ВИДЕО
- 12:00 Русия и Украйна се скараха за DARA: едните „направили" песента, другите - шоуто… Смешни сте!
- 15:59 Железен сандвич: Кола попадна между два трамвая в София СНИМКА
- 17:15 „Чудовище" зад Слънцето: появиха се гигантски петна, способни да отприщят мощни бури