Разпространението на коронавируса продължава, а жертвите в Европа стават все повече.
Румъния потвърди днес първи случай в страната на коронавирус при мъж, който се върнал преди 3 седмици от Италия, съобщиха местни медии, цитирани от Ройтерс.
Човекът е бил поставен под карантина в инфекциозно отделение в Букурещ. Оттам все още не са коментирали.
Междувременно италианските власти съобщиха, че още трима души, които са били диагностицирани със заболяването, са починали в северната част на страната. Така броят на жертвите на коронавируса в Италия, която е най-тежко засегната, достигна 10 души.
По-рано днес за първи случаи на заразени съобщиха Австрия, Хърватия, Швейцария.
25 февруари: Коронавирусът в България
Днес стана ясно, че епидемията е засегнала две италиански области, в които до този момент нямаше заразени - Тоскана (в Централна Италия), с два случая във Флоренция и Пистоя, и Сицилия (в Южна Италия), където един турист, отседнал в хотел в Палермо, постъпи в болница. Случаят в Сицилия е първият за Южна Италия.
Италия и нейните съседи днес решиха да не затварят границите си заради коронавируса, тъй като подобно решение ще е непропорционално и неефективно, предаде АФП.
Решението бе взето на извънредна среща в Рим на италианския здравен министър Роберто Сперанца и колегите му от Австрия, Хърватия, Франция, Германия, Словения и Швейцария.
Българско семейство е блокирано в Тенерифе заради заразен с коронавирус!
Прочетете още
- 22:00 Пепелянка влезе в бебешката количка: Молба на майка разпали спор в мрежата
- 21:00 Свидетелски разказ за мелето на АМ "Тракия": Мъж засне размазаната кола и обясни как е станал сблъсъкът
- 18:19 Пожар избухна в Пловдив, димът се вижда от километри СНИМКИ
- 20:00 Кеш под масата, ДДС в джоба: Как продажбите на нови жилища източват бюджета ВИДЕО