Очаква се медицински хеликоптер да кацне в УМБАЛ „Св. Георги“ в Пловдив, за да транспортира жената, пострадала тежко при вчерашната катастрофа на АМ „Тракия“, научи GlasNews.

При трагедията загинаха трима души, сред тях две деца и техният треньор.

Хеликоптерът все още не е излетял от Ямбол. 

Жената е сред двамата оцелели при тежкия челен сблъсък между лек автомобил и камион. 

След поредица от операции, извършени в МБАЛ „Св. Пантелеймон” в Ямбол, пациентката вече е стабилизирана и се проследяват жизненоважните ѝ показатели.

В момента екип от реаниматори и други специалисти от въздушната линейка преценяват дали тя може да бъде транспортирана до Университетската болница „Св. Георги” в Пловдив, която разполага с необходимото оборудване за продължаване на лечението ѝ.

Това ще се случи само ако състоянието ѝ го позволява, съобщи директорът на ямболската болница д-р Панайот Диманов.

Очаква се допълнителна информация.

Мелето с три жертви на АМ Тракия: Няма данни за спукана гума на камиона

Две деца и мъж са загинали в челния сблъсък на АМ Тракия ВИДЕО