Безплатни профилактични прегледи за гастроентерологични заболявания ще се провеждат в Клиниката по гастроентерология към УМБАЛ „Свети Георги“ – Пловдив в периода от 20 май до 30 юни като част от кампанията „Здраве за всички“.
Инициативата е насочена към улесняване на достъпа до специализирана медицинска помощ и повишаване на здравната култура по отношение на профилактиката на гастроентерологичните, жлъчно-чернодробните и заболявания на задстомашната жлеза.
По данни на Националния център по обществено здраве и анализи, тези заболявания заемат водещо място сред причините за смъртност в страната. Около 20% от болестите в гастронетерологията са онкологични.
Специалистите подчертават, че ранната диагностика е ключова за успешното лечение и препоръчват на пациентите да носят наличната медицинска документация от предходни изследвания.
Консултациите ще се извършват всяка сряда от 12:00 часа, след предварително записване на телефони: 032 602 279 и 032 602 307. Прегледите ще се провеждат в Клиниката по гастроентерология, разположена на 9-ия етаж, източното крило на Хирургичния блок (база 2) на лечебното заведение.
С инициативата „Здраве за всички“ УМБАЛ „Свети Георги“ – Пловдив продължава последователната си политика за превенция, ранна диагностика и подобряване на общественото здраве.
Прочетете още
- 18:00 Грозна проява във Велико Търново: Жена изкорени цвете и го скри в количката си ВИДЕО
- 20:22 „Хората лежаха и не мърдаха, мислех, че умирам": 17-годишен с разказ пред GlasNews за ада на катастрофата в София
- 14:00 Столичани останаха изненадани от благородна постъпка на бул. "Симеоновско шосе"
- 19:14 Пешеходци чакат 10 минути светофар в София да светне в зелено